Ze szczęściem bywa tak…

10349199_931508546860311_3994315890321447997_n

I tu jest chyba sedno i największy problem jednocześnie – zamiast szukać szczęścia, być szczęśliwym w swoim zwykłym, codziennym życiu. Uzależniamy swoje szczęście od tego, co się wydarzy w przyszłości – znajdę swoją drugą połowę, zmienię szkołę, dostanę dobrą pracę, dorobię się własnego mieszkania, schudnę, uporam się w końcu z tym lub innym problemem, denerwujący sąsiad się wyprowadzi. Na pewno miałeś czy miałaś tak choć raz – ja też miewam dość często: niech tylko stanie się to i to, to moje życie będzie znacznie lepsze. No i co? Dzieje się tak? Na ile zmienia się jakoś życia, ile punktów w skali szczęścia przybywa, gdy odhaczy się kolejny punkt z listy? Nie mówię, że one zupełnie nie mają znaczenia, bo mają, lecz czy nie jest ślepym zaułkiem doszukiwanie się szczęścia w „kiedyś, gdy tylko….”?

Masz tak wiele tu i teraz, a można przebiec całe życie ze wzrokiem utkwionym w „kiedyś” jak koń z klapkami na oczach i nie zauważyć szczęścia – tego choć zwyczajnego, to niezwyczajnego, małego-wielkiego, codziennego-wyjątkowego. Słonecznych żonkili na stole, spokojnego wieczoru, obecności bliskiej osoby, miękkiego, puchatego, ufnego kota na kolanach. Sprawnych nóg, które mogą ponieść cię gdzieś dzisiaj w tą słoneczną, wiosenną pogodę. Życzliwego głosu przyjaciela czy znajomego w słuchawce telefonu. Pokonywania codziennych trudności, wykonywania zwykłych zadań, witania kolejnego dnia rano.

Teraz, w tej właśnie chwili, kiedy to czytasz – gdzie jest twoje szczęście? Rozejrzyj się, może wystarczy dobrze poszukać 🙂

Reklamy

Informacje o Poradnia on-line

profesjonalna pomoc psychologiczna
Ten wpis został opublikowany w kategorii P, przemyślenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s