Po co?

No to mamy grudzień. W piątek mikołajki, za 3 tygodnie Święta. Zaraz potem Sylwester, po Sylwestrze niecałe 3 tygodnie szkoły i ferie. Szybko leci I semestr, prawda? Koniec listopada-początek grudnia to taki czas, kiedy uczniowie w szkołach przypominają sobie o nazbieranych do tej pory jedynkach. Podczas gdy jedni panikują, że nie zdążą ich poprawić, inni po prostu zaciskają zęby i spokojnie przysiadają do roboty. I jedni, i drudzy uważają, że coś trzeba zmienić, że tak, jak jest, nie jest dobrze. Ale jest też trzecia grupa – która nie zamierza nic z tym robić, bo, jak mówią, po co? Bo co mi zrobicie? Jakoś tam przejdę do następnej klasy. A jak nie przejdę? No to nie przejdę, co z tego? Jakie to ma znaczenie? Po co w ogóle chodzić do szkoły?

Po co się uczyć?

558609_262061387229832_31062317_n

Nie, nie uważam, że wszyscy powinni iść na studia i być magistrami, doktorami… Ani że trzeba ze wszystkiego mieć piątki „bo tak”
i że te piątki na świadectwie to największe trofeum i najważniejszy cel życiowy. Nie musisz mieć koniecznie średniej 5.0 ani „mgr” przed nazwiskiem. Ale warto zapewnić sobie otwarte drogi, by móc później z nich korzystać…

Reklamy

Informacje o Poradnia on-line

profesjonalna pomoc psychologiczna
Ten wpis został opublikowany w kategorii P. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s