POEtry

poeListopadowy czas czy chcę, czy nie zmusza mnie w jakiś dziwny i tylko sobie znany sposób do refleksji. Nie przypisuję sobie jedynie tej wyjątkowej zdolności, bo wiem z różnych źródeł, że tak jest u wielu ludzi i już.
Czemu?
Tego niestety nie wiem, mam jedynie pewne przypuszczenia, że składa się na to wiele faktorów. Święto Zmarłych. Jesień. Krótsze dni. Upływający czas…… dzień i troski z nim związane.
To niby zwyczajne i takie niezwyczajne. Skłania do refleksji. W jeden z takich wieczorów, jak dziś, przyszedł mi do głowy pomysł poszukania na półkach i w głowie czegoś, co mogłoby być symbolem listopadowym, co najbardziej mnie zachwyca a jednocześnie przeraża. Znalazłam- E.A. POE. Biografia mroczna i nasycona zakrętami życiowymi. Czterdzieści lat intensywnego i bogatego w niesamowitość życia. Opowiadania urzekają obrazowością – ruszające się ściany i ostre, jak brzytwa wahadło, potrafią pobudzić wyobraźnię. Prześladujący kot, powoduje, że częściej oglądasz się w ciemnej ulicy za siebie. Jeśli masz trochę czasu to posłuchaj muzyki z płyty niedawno zmarłego Lou Reed’a – The Raven. Robi wrażenie. Polecam.

Reklamy

Informacje o Poradnia on-line

profesjonalna pomoc psychologiczna
Ten wpis został opublikowany w kategorii bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s