co tam panie w kulturze?

a księgi pod strzechy Pamiętam z łaciny, że cultura to uprawa. Muszę przyznać, że tej jesieni z uprawą rozmaicie, zajmę się jej małym kawałkiem. W kinie panie już o Gdyni nieco ciszej, geje i księża nie tak bardzo bulwersują. Jest zatem miejsce na dziwaczności rozmaite na przykład Grawitacja, gdzie poprzeczkę operator Emmanuel Lubezki stawia przed widzem tak wysoko, że trudno utrzymać dystans do wizji…………. warto obejrzeć, by mieć własne zdanie.
Z tego samego powodu trafiła w ręce moje ciepła jeszcze książka Dana Browna – Inferno. Tu znajdziemy wszystko to, co przyczyniło się do sukcesu poprzednich książek tego pana. Głównym bohaterem Inferno znowu jest profesor historii sztuki, specjalizujący się w symbolach Robert Langdon i on ci to panie, jak zwykle nieco przypadkiem a nieco nie wpada w międzynarodową aferę okraszoną symbolami, kościołem / jako instytucją/, sławnymi budowlami i pewnym rodzajem napięcia jemu właściwym. Czy on ci panie heretyk??? bu nie wiem, ale jest u Dantego miejsce dla takowych w szóstym kręgu…. w komedii dodam nieśmiało. Pamiętam gdzieś, skądś obraz, tryptyk bodajże Hieronima Boscha/ po prawdzie Anthoniszoon van Aken / widziałam go – Boscha samego, ale obraz w czasie pogoni z przewodnikiem po muzeum Prado w Madrycie, gdzie część trzecia obrazu, jak to na tryptyk, to właśnie Inferno.

Ciągle i wciąż zastanawia mnie tak silne zainteresowanie tym kawałkiem….. nie on pierwszy / o Browna chodzi /, panie nie ostatni do piekieł sięga, warto przeczytać, by mieć własne zdanie.

Reklamy

Informacje o Poradnia on-line

profesjonalna pomoc psychologiczna
Ten wpis został opublikowany w kategorii bez kategorii, J. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s