Nie spo dzia nka

Tak sobie teraz siedzę i zastanawiam się nad wartością niespodzianek w moim życiu. Bo bez wątpienia dla mnie takową posiadają.

Myśląc niespodzianka chcę kojarzyć ją tylko z dobrym.

Życie jednak pokazuje, że niespodzianki mogą być wielowymiarowe. Idziesz ulicą i spotykasz kogoś, kto od lat tu nie mieszka i pomimo buków z twarzą i klas cudzych i naszych nie możesz go odnaleźć. Jest niespodzianka? Jest. Podobna sytuacja, ale w tle z zupełnie innymi emocjami. Obawiasz się, unikasz i nagle masz! Spotykasz.  Jest niespodzianka? Jest. Tu jakby łatwiej wytłumaczyć sobie to, że przypadek, że ulica i że jakoś tak.

Jest jednak taki wymiar niespodzianek, którymi choć świat gęsto usiany, trudno się cieszyć. Ktoś odchodzi, ktoś  inny dostaje taką wiadomość, że trudno mu w nią długie godziny uwierzyć. Nie spodziewał się tego.

Może przewrotnie, ale właśnie to Nas w życiu rozwija, powoduje, że jesteśmy bardziej, to ten inny aspekt niespodzianek. Można żyć w świecie, gdzie nie ma zmartwień, jest gładko, ale ciągle tak samo. Można też pełnią życia, doświadczać RÓŻNEGO, to ŻYCIE. Dając sobie prawo do doświadczania dajemy sobie prawo do rozwoju. To się chyba nazywa ewolucja.

Reklamy

Informacje o Poradnia on-line

profesjonalna pomoc psychologiczna
Ten wpis został opublikowany w kategorii bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s